| vic00004 a întrebat:

Vreau si eu niste pareri despre Nikon d3000...

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nikon D3000 - o buna oferta Nikon in zona camerelor entry level, plasat intre D60 si D5000, Nikon D3000 este un model de succes, punand la dispozitia amatorilor de fotografie un body usor si compact, cu dotari ca:

- Un senzor CCD format DX cu o rezolutie de 10.2 MPx si sistem de curatare integrat
- 11 puncte de focus si 3D tracking
- Un LCD generos cu diagonala 3" si rezolutie de 230.000 px
- Sensibilitate ISO de la 100 pana la 3200
- Fotografiere in rafala cu 3 fps
- Procesor de imagine Expeed
- Autonomie crescuta a acumulatorului EN-EL9a care asigura captarea a 550 cadre (standard CIPA)
- Scene presetate, editare direct din camera care include si efecte tilt&shift, un nou mod automat Guide
- Obiectiv de kit performant dotat cu stabilizare de imagine, Nikkor AF-s 18-55mm f3.5-5.6 G VR

Nu stiu la ce bani l-ai gasit tu dar daca mai ai ceva bani in plus, iti recomand D5000. Are in plus multe efecte si optiuni fata de D3000.

| vic00004 explică (pentru neluL):

Ok mersi multwinking

| neluL a răspuns (pentru vic00004):

Cu placere! bye, bye wave