| LoquitaSeMutaInViataReala a întrebat:

Vreau si eu sa "tai " poze direct de pe internet. ca aici : http://i.imgur.com/00m0y.png
cine stie cum?

Răspuns Câştigător
| Mary24 a răspuns:

Bun. deci ai acolo sus la tastatura cauta ca scrie Prt Sc sysRq sau Print screen Sys Rq dai pe ala(nu o sa iti apara nimic) dupa te bagi in paint intri acolo sus la edit si dai paste si dupa aia o salvezihappy
sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Adica sa faci print-screen! Pentru asta apasa tasta PrtScr acolo de unde vrei sa faci poza si apoi intra in Paint ->lipire(o sa-ti apara poza)->salvare ca imagine jpg sau png... Enjoy! (Daca ai windows 7 vezi ca ai un program in computer Snippingtool->care face acelasi lucru)
Bafta!