| chioscuta a întrebat:

Vreau si eu un link cu un activator bun de windows 7 ultimate 32 bit

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De ce să furi inutil? crezând că e Xp? NU ESTE.Ba mai mult majoritatea loaderelor sau activatoarelor scriu date în EFI/BIOS ca să păcălească Windows-ul doar nu și pe cei de la Microsoft care NU controlează autenticitatea Windows numai prin Automatic Updates (care toți îl opriți de „deștepți" ce sunteți) ci prin alte elemente injectate în sistem, elemente ce NU se pot dezactiva de către orice cioban cibernetic autenticitatea Windows-ului. Windows 7 se poate folosi legal 120 de zile, în trial, perioadă ce se poate extinde la un an, dacă știi ce să îi faci(google-it). Dacă ai lăsat „activate Windows when i'm on line" bifat la instalare, ai deja 30 de zile de utilizare gratis as Windows 7. Apoi în a 29 zi de trial (ca să nu pierzi zilele de probă) deschide un cmd ca administrator și scrie acolo așa cum am scris eu; slmgr -rearm și apoi enter. După ce vei primii promptul de confirmare că operația s-a efectuat cu succes restartează calculatorul și vei avea iar 30 de zile de probă. Acum vei mai putea face asta de 2 ori.Succes și lasă-te de furat soft că tot furt este ca și cel fizic.

| chioscuta explică (pentru DeyCj):

Sa fi sanitar daca tu cumperi windows de la magazin
care e diferenta dintre unul autentic si unul copiat licentiat?
tu dai bani pe el, eu platesc factura la net.

| DeyCj a răspuns (pentru chioscuta):

În cazul Windows tocmai ți-am dat o soluție legală sigură și care eu o aplic tuturor clienților ce îmi solicită resoftare cu Windows 7.Citește EULA(da chestia aia ce o bifezi și NU o citești când instalezi Windows). Windows este proprietatea Microsoft, deci compania are toate drepturile rezervate.Tu bifând acele condiții în care ți-l dă Microsoftul te obligi contractual să NU încalci acele clauze din acel EULA, caluze ce au valoare de clauze contractuale. Duferența dintre un Windows copiat și unul original nu se vede în cazul în care copia Windows este făcută cum trebuie nu ca românu.Singuru loc din tot DNS-ul google acreditat de Microsoft de unde se poate obține gratis o astfel de copie este softpedia(un partener Microsoft), restul sunt mizerii sau preluări nelegale de pe acel site.Cât despre dat bani pe Windows zici tu asta.Eu m-am descotorosit de produsele Microsoft și cele comerciale de 4 ani de când folosesc o distribuție bazată pe Linux(oppen source, adică soft liber necomercial și gratuit.În această lume banul nu există, aici principiul este unul simplu și anume internetul trebuie să fie un mediu liber nu dominat de ban așa cum este în lumea Windows +sateliții lui și anume producătorii de jocuri și cei de antiviruși, care vă storc de bani sau vă „obligă" să furați, la care aderă într-un fel sau altul și unii producători de hardware(pupătorii de dosuri ai lui Gates în gen Gigabyte sau Asrock), ce nu vor să ofere suport pentru alte sistemne de operare în afară de Winsheet(care e un sistem de operare depășit deosebit de ușor de atacat și plin de viruși chiar de ai cel mai superdotat și licențiat antivirus din lume deci totsal nesigur). Lista poate continua dar nu am acuma timp de asta. Succes

| taken a răspuns:

Http://forums.mydigitallife.info/......nformation
Dai in jos si sunt doua link-uri de download.

| taken a răspuns:

Nu stiu daca va cere dar dupa ce activezi dai un restart la PC.
S-ar putea sa fii anuntat ca esti pe cale sa descarci un fisier rau intentionat, nu este nici o problema, dai sa se descarce.