| inna_8493 a întrebat:

Vreau si eu un program de facut slide-uri pe pc... dar sa fie gratuit si fara sa fie nevoie de inregistrare. Fundita!:*

Răspuns Câştigător
| Deeiu a răspuns:

Intri la Start in pc->all programs(toate programele)->aceesories(acesorii) si trebuie sa gasesti un program Windows Movie Maker->il deschizi->din stanga iti pui imaginile dorite(import pictures, audio, etc)->acum ele iti vor aparea in centru(la collections) acum le selectezi pe toate, dai clic dreapta la Add to Storyboard.
Acum acolo jos dai Show Timeline.si de aici te descurci tuhappykiss
Poti chiar sa pui si texte scrise de tine(ca pe youtube)->Make titles or credits(din stanga)...
Fundita?big grin
kiss

4 răspunsuri:
| K.Samuel a răspuns:

Solutia cea mai populara este Power Point, insa poate fi folosit doar piratat sau achizitionat contra unei sume frumusele.

Ca alternativa gratuita poti folosi OpenOffice de pe http://ro.openoffice.org/ si vei putea face slide-uri cu ajutorul modului "Impress" exact ca in PowerPoint.

| inna_8493 explică:

Fara power point si movie maker, m-am saturat de ele...altele nu sunt?:-s

| chicka a răspuns:

Descarca si tu moviemaker

| datoo a răspuns:

Poi acel program se numeste Microsoft Office Power Point.
Si il poti downloada de pe net gratuit de pe net numai ca trebuie sa downloadezi tot pachetul Microsoft Office.