| LTAA a întrebat:

Windows 10 va merge mai bine decat Windows 7 pe acelasi calculator?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Consuma mai putine resurse decat 7 sau 8. xx, si este mai bine optimizat. Da! O sa mearga foarte bine si pe sisteme mai slabute.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cunosc ce calculator ai.Si ce specificatii are.Asa ca ai pus intrebarea doar sa te afli in treaba.

| K0sti a răspuns:

Nu!

| CinevaNou a răspuns:

Depinde. Daca pc-ul e asa vechi incat nu au scos mai drivere de la xp sau vista incoace, e foarte probabil sa mearga mai prost

| GabrielStn a răspuns:

Nimeni nu poate sa iti dea un raspuns concret. In primul rand, habar nu avem ce specificatii are pc-ul tau. In al doilea rand, conteaza cat de bine este optimizat windows 10. Deci. descarca technical preview, vezi cum se comporta, apoi tu decizi daca merita sa treci da la windows 7 la windows 10. Bafta!