| BestOctavian a întrebat:

Fundita pentru cine raspunde:Cum pot sa sterg tot de pe calculator? Adica sa nu mai ramana decat ceea ce a fost la inceput(My Computer; Internet Explorer, etc.), dar am incercat sa ii reinstalez windows-ul si nu merge... Ce sa fac? Fundita big grin!

9 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Instalezi alt windows(la alegere), si formatezi toate partitiile, cheama pe cineva care se pricepe. merge asahappy Numai bine!winking

| Violent a răspuns:

Incearca sa faci fragmentatie la HD.

| FuegoJr a răspuns:

Daca vrei doar sa formatezi, deschizi un my computer (de pe desktop sau de la bara de start), iti apar partitiile si dai pe partitia pe care vrei sa o formatezi click dreapta si selectezi "format...".
Daca vrei sa formatezi pentru a reinstala windows-ul ai nevoie de un cd bootabil cu windows, iti setezi bios-ul sa-ti booteze de pe cd si iti va aparea la un moment pe ce partitie vrei sa instalezi windows-ul, iar dupa ce selectezi parititia (de obicei c ai posibilitatea de a-i da format (apasand tasta F - o sa-ti scrie).
Si o alta varianta de formatare este sa deschizi un run (start>run) si sa scrii acolo "format c:" sau "format d:" care iti va formata partitia c sau d.

Bafta!

| 21ACCESS a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul corect pe partitia C:/. asa stergi tot din calculator(toate programele), dar iti ramane in calc tot ce ai in celelalte partitii D:/ E:/ etc... ca sa stergi absolut tot, dupa ce ai instalat windows-ul pe C:/, da click dreapta pe alta partitie si FORMAT. sa nu dai la C:/ format ca ti se va sterge windows-ul

| sanders a răspuns:

Nu are cum s nu mearga sa reinstalezi windows-ul poate nu era un cd potrivit mai incearca
Daca chiar nu-ti merge pana la urma poti sa dai la
control panel/add or remove programs si apoi apesi pe ce vrei tu sa nu mai ai in PC si apesi acolo unde scrie remove(la unele scrie change/remove)

| Lorelei_8102 a răspuns:

Fa un restart si dupa asta formateaza fiecare disc in parte si dupa asta instaleaza si windowsul daca vrei... dar pe acest site http://www.ehow.com/how_6026_format-hard-drive.html gasesti informatia corespunzatoare scrisa de o persoana care chiar se pricep=))... sper ca intelegi engleza)

| RequalizeD a răspuns:

Cand reinstalezi windows-ul.dai format la toate partitiilewinking

| SKyleR101 a răspuns:

Cand reinstall-ezi windows-ul se sterge doar ce e in afara C:-ului tot ce e in D: E: Etc. se sterge. Poti sa iti muti tot ce vrei in C: si restul' de ce nu mai ai nevoie mutal in celalalte repartizari.
Atentie! Ce e pe desktop e in D:...
(Poate nu e bine ce zic, sau e, dar eu am incercat sa fiu de ajutor)

| DenisPericolPublic a răspuns:

Reinstalezi windowsul si cand alegi discul pe care vrei sa-l instalezi dai format la toate discurile.

Întrebări recente