| anonim_4396 a întrebat:

Windows 7 e definitivat, sau e disponibila doar versiunea Beta?

2 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

In prima faza a iesit Windows 7 RC1 free. Din toamna se da spre comercializare varianta Windows 7 finala.

| okei a răspuns:

Wndows 7 nu este varianta Final dar nici varianta Beta, tocmai sa lansat varianta RC1 ( Realese Candidate ) care este precum Vista.
Deabea sa incheiat XP-ul cu varianta GOLD care inseamna Final ( ca nu i se mai fac modificari, updateuri etc ) Windows 7 dupa niste teste de ale mele si ale multor firme, benchmarkuri etc consuma mai putine resurse ca Windows XP indiferent de versiune.
Iti recomand cu, caldura Windows 7. Are cu 50% mai multa eficienta decat la XP si cu 200% mai multa ca la Vista. O zi buna in continuare.