| anonim_4396 a întrebat:

Windows Vista Home Premium are deja directx 10 sau are directx 9.0c ca windows xp si trebuie sa-i instalez eu acest directx 10 la home premium?

3 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Ba are si Vista DirectX 10 si poti sa il instalezi bineinteles, dar DirectX 10 este facut si pentru Windows XP.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DirectX 10 este ADAPTAT și pentru XP, nu făcut (Microsoft n-a făcut așa ceva). Și, bineînțeles, nu funcționează la fel de bine ca în Vista, sunt foarte multe bug-uri.
Și da idee la întrebare, DirectX 10 este integrat în Vista (orice ediție), DAR!, pachetele pentru DirectX 9 trebuie instalate separat!

| Tarzan (reloaded) a răspuns:

Are directX 10. Cel de 9. 0C nu se mai foloseste de la XP.