| casher a întrebat:

Wow! Sall TPU. Nu stiu cum am ajuns aici: Am deschis Windowsul (7 Ultimate) si ecranul NEGRU. Doar mausu' se vedea. Si mi-s-a deschis si netu. Atat! Desktopul e NEGRU! Nu se vede niciun program! Nicio iconita! Intrebare: Cum pot face sa nu mai fie desktopul NEGRU si sa se vada programele? Hah. Am uitat sa zic ceva. Nu imi mai apare BARA DE JOS. Aia cu butonul de start, si bara un apar aplicatie in linie cu ceasul, NU APAR. Nu apar. P.S. : Eu cred ca: -E un virus SAU... -E un Hacker (Cred, pentru ca e ecranu negru de 1-2 zile.) Sper sa ma ajutati. Va rog! Si mai vreau inca un lucru: -pe ce butoane apas sa se deschida My Computer?' AJUTATI-MA! VA ROG!

30 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te-au prins cu Windowsul piratat. Reinstaleaza-l, cat de cat, legal.

| casher explică (pentru neutrino):

tongue Nu toti folosesc Windows-ul piratat? 0, 5 din populatia folosesc Windows Original!

| miTzuliK93 a răspuns:

Tu cand zici explorer te referi la browserul Internet Explorer sau la faptul ca poti umbla in PC? Intreb ca sa ne facem intelesi.

| shannygelu a răspuns:

Mai mult ca sigur e virus formateaza instaleaza si pune un antivirus

| casher explică (pentru shannygelu):

Tata zice ca antivirusii viruseaza pc-ul. In ultimele zile, am instalat un antivirus. Cica pc-u meu e mai rapid de 80% de ori decat era inainte. Am ASUS. Antivirus Yac.

| shannygelu a răspuns (pentru casher):

Antivirusul poate strica windowsul daca virusi sau instalat in file importante ale windowsului si antivirusul le sterge dar antivirusul nu viruseaza si deviruseaza pc-ul

| Jipa95 a răspuns (pentru shannygelu):

Da..virus numesti tu Windows Genuine?

| shannygelu a răspuns (pentru Jipa95):

Intocmai ca nu a zis nimic de windows genuine

| SadBlackAngel a răspuns:

Intra in safe mod si reinitializeaza/restaureaza windowsul

| Jipa95 a răspuns (pentru SadBlackAngel):

Mare lucru nu poti face din safe mode, ai nevoie de drepturi de administrator pentru a modifica in registry, sau a instala vreun program, ceea ce el nu mai poate face asta.

| SadBlackAngel a răspuns (pentru Jipa95):

De wnde ai acest windows?

| casher explică:

A meu a fost copie? D: nu se poate! Si mereu imi aparea genuine si nu stiam ce e aia D:

| Jipa95 a răspuns (pentru casher):

Da pai iti cere activarea, pana iti blocheaza de tot accesul la calculator.

| casher explică:

Deci ma incurc. Nu mai inteleg. CE TREBUIE SA FACK!?

| casher explică:

N-o da bun! Am rezolvat-o!

CUM?

CTRL+ALT+DELETE, TASK MANAGER, NEW TASK, explorer.exewinking! SUNT CEL MAI FERICIT!

dar totusi tot imi apare desktopul negru daca dau restart sau deschid pcu. si trebuie sa fac iar si iar asta cu task manager...

Cum fac sa se deschide pc-ul normal?

Nu pot face un program de comanda care sa se deschida automat care sa deschida task manager automat si sa apese new task automat si sa scrie automat "explorer.exe"? laughing)

Totusi, mersi celor care m-au ajutat. Acum dau funda celui care a zis vreun lucru de "explorer.exe"winking

| casher explică:

Phoah, nimeni nu a zis nimic de task manager si de explorer.exe. Dar totusi multumesc! Acu' sa nu prind vreunu ca scrie rezolvarea cu task manager ca daca scrie tot nu ii dau funda pentru ca eu am zis deja rezolvareawinking

| dariuswar121 a răspuns:

Poti incerca urmatoarele optiuni:
1.Da 2-3 restarturi
2.Trage prful de la ventilator cu ceva.(Un aspirator, etc.)
3.Mai da un restart
4. Daca nu merge, du calculatorul la cineva care stie sa il repare

| casher explică (pentru dariuswar121):

E laptop.

| dariuswar121 a răspuns (pentru casher):

Si laptopul are ventilator!
Este pe stanga sau dreapta

| casher explică (pentru dariuswar121):

Stanga...

| dariuswar121 a răspuns (pentru casher):

Merge?

| casher explică (pentru dariuswar121):

Doar ca nu am ceva cu care sa aspir...

| dariuswar121 a răspuns (pentru casher):

Poti sa tragi cu gura?

| casher explică (pentru dariuswar121):

DAP... dar nu cred ca e vina de la piesele din pc.

| dariuswar121 a răspuns (pentru casher):

Asa mi s-a intmplat si mie si am tras cu gura si mi-a mers.Doar ca am dat 2-3 restarturi dupa ce am tras cu gura

| AssassinCreedMadasucaru a răspuns:

Verifica daca monitorul este cuplat bine la unitate si intreaba un specialist in legatura cu aceasta problema

| casher explică (pentru AssassinCreedMadasucaru):

Am LAPTOP. happy || Si tata zice ca specialistii in laptopuri sunt doar pentru piese stricate (redface) *PALMFACE*... Mersi. Mai astept raspunsuri.

| AssassinCreedMadasucaru a răspuns:

Reinstaleazati windowsul

| axml34 a răspuns:

Buna. Si eu am avut astfel de problema, dar am schimbat windowsul si totul a revenit la normal. Daca nu merge ai probleme cu un virus puternic si in cazul asta trebuie formatat tot calculatorul: local D, local C