| Leo2016 a întrebat:

Ziceti-mi niste programe foarte bune de editat videoclipuri pentru blog pe youtube. Dau funda (de preferat pe calculator as vrea programele, dar si pe telefon ).

5 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

- Sony Vegas PRO
- Adobe After Effects / Premier
- Pinnacle Studio HD

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Eu am cochetat cu Sony Vegas. Poti face lucruri uimitoare cu el, asta daca stii sa-l folosesti. E destul de profi.

| Alex_Serky_1994 a răspuns:

Eu folosesc Camtasia Studio 8, e usor de folosit si face o treaba buna. Programul asta costa, dar il poti gasi gratis pe net.

| Maugrim a răspuns:

Pentru calculator iți recomand Sony Vegas. Clar.
Este unul dintre cele mai bune programe. Și eu îl folosesc pentru a edita gameplayurile mele.

Pentru telefon este ceva mai greu. Depinde de ce OS ai.
Pentru Android iți recomand FilmoraGo sau Viddy.
Pentru iPhone îți recomand PINNACLE STUDIO PRO.

| Szakacs_Robert_1988 a răspuns:

Sony Vegas, Windows Live Movie Maker, Corel VideoStudio Pro X5, Camtasia si lista poate continua. Cam cele enumerate de mine sunt cele mai folosite de obicei.