| eweu a întrebat:

Ziceti-mi o placa video ieftina pe care sa mearga gta 4 cu setarile cel putin medii, daca se poate si niste linkuri de unde sa o cumpar

Răspuns Câştigător
16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BLKZ a răspuns:

Depinde si de restul componentelor(placa de baza, procesor, sursa, ram).

| eweu explică (pentru BLKZ):

Placa de baza suporta pci expres 16, procesorul este amd athlon 7550 dual-core de 2, 51 Ghz, sursa e de 420W si 4gb ram

| DeathDealer a răspuns:

Nu conteaza numai placa grafica, contaza si cati rami ai instalati, la cati gigaherti iti merge procesorul, placa de baza. daca ai soket pci expres16 ia-ti o nVIDIA 8400 gs de 512 mb ddr3, e in jur de 120 130 de lei daca nu mai ieftina, incearca pe 3e.ro. sper ca ti-am fost de folos. bafta!

| eweu explică (pentru DeathDealer):

Am 4gb rami si 2, 51 gigaherti si am soket pci expres 16. Apropo o placa video asea ieftina are seanse sa duca gta 4 la setari medii spre high?

| DeathDealer a răspuns (pentru eweu):

Eu unul din aceasta am pe pc si pot sa spun ca imi merge bine crysis 2 cu grafica pe mediu. tu ai zis ca vrei una bunicica dar mai ieftina

| eweu explică (pentru DeathDealer):

M-am uitat la placa pe care miai recomandat-o, daca zici ca merge crysis 2 cu setarile la mediu e foarte bine, ar fi perfect daca ai sti o placa pana in 350 lei care sa duca crysis 2 sau gta4 la maxim

| DeathDealer a răspuns (pentru eweu):

Nvidia geforce 9500gt 1gb pe la 250 lei

| eweu explică (pentru DeathDealer):

Mie si rusine sa mai zic ceva, vad ca v-ati straduit doar ca as dori sa fie ddr3+ nu conteaza ca e cu 100 lei mai scump. Oricum o sa analizez fiecare respuns si o sa acord funda iar pe ceilalti o sa ii votez

| eweu explică (pentru DeathDealer):

Ms,ai funda

| mrscry1 a răspuns:

Ce intelegi prin ieftin.la200 de ron gasesti un gforce 6200 de 512 MB pe mercador.ro

| eweu explică (pentru mrscry1):

Ieftin ar fi sub 350 lei, dar vreau sa fie si nou daca se poate si sa mearga si gta 4 la setarile medii spre high daca nu sunt cam pretentiosbig grin

| mrscry1 a răspuns (pentru eweu):

Asta de care zic eu este noua dar este AGP8X cred ca merge

| eweu explică (pentru mrscry1):

M-am uitat la placa de care ai zis si am vazut ca are ddr2 as vrea una cu ddr3 sau mai mult si sa coste maxim 350 lei

| orinF a răspuns:

O descriere asupra sistemului tau ne-ar ajuta mai mult happy

| eweu explică (pentru orinF):

Scuze,am uitat, am scris mai jos descrierea dar nu prea conteaza asta, vreau in mare sa stiu cam dupa ce placa sa ma pot uita