| Sorin2k3 a întrebat:

Acum 2-3 luni mi s-a actualizat androidul la 9.0, iar intre timp au aparut si alte updateuri pe care le-am facut la soft. Problema mea e ca atunci cand bag telefonul la PC pentru a transfera fisiere nu mai apare in fereastra telefonului sa selectez transfer fisiere...doar se incarca. Stiti cumva ce pot face? In setari nu gasesc transferul de fisiere.

Răspuns Câştigător
| cfrtobias a răspuns:

Incearca din settings din control penal sau de langa ceas la all settings sa opresti din devices telefonul ca poate ai scos cablu fara sa opresti ori incearca cu alt cablu http://prntscr.com/p62vkl http://prntscr.com/p62vp2

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

CX File manager. Faci frumos ftp, transferi prin WiFi - trebuie sa fie conectate ambele la acelasi router.

| Sorin2k3 explică (pentru cfrtobias):

A mers cu alt cablu.

| cfrtobias a răspuns (pentru Sorin2k3):

E bine, alta solutie nu prea erau

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ha, ha, ha! Tu in 2019 inca foloseai metoda aia primitiva cu cablul? Vezi breh ca ti-am raspuns pe 14 Septembrie ce sa folosesti ca sa nu te mai complici cu cablul. Sper ca intre timp te-ai lamurit si ai facut si tu pasul in mileniul in care traim. happy