| Garfieldd a întrebat:

AltSalut, am un LG-E460. Am instalat 2-3 jocuri, iar cand instalez altceva."Memorie insuficienta" Am un card de 8GB, De mutat stiu cum sa le mut, dar degeaba, tot nu am memorie in telefon. Explicati-mi cum sa fac sa pot instala aplicatiile direct pe card. Daca este nevoie de root, spuneti-mi cum, pas cu pas.

3 răspunsuri:
| aninominatus a răspuns:

In primul rand nu depinde de cate jocuri sunt, ci depinde de cat de mari sunt. In al doilea rand este posibil sa nu fi bagat cardul corect. In al treilea randjocul pe care vrei sa il descarci probabil e prea mare. In al patrulea rand... cam... atat!

| Jipa95 a răspuns:

Te rog sa nu te bagi la root sau la chestii de genu'. In primul rand telefonul isi pierde garantia, si poti sa si ''crapi'' sistemul android.

| Garfieldd explică:

Nu o sa ma bag la root. Da sunt mari cele care vreau sa le iau...si nu incap in memoria telefonului, dar in schimb de aceea am cardul asa mare...cum le dau instalare pe card?