| EveLorre a întrebat:

Am abonament optim nelimitat la RDS, iar numarul mi-e tot de Orange, nu l-am portat sa fie de RDS. Ok, acum vreau sa imi schimb numarul gen sa nu mai am cu 075 la inceput ci cu 0770. Cum ar trebui sa procedez? Se plateste in plus, se prelungeste contractul cu ei?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mergi la o reprezentanţă RCS & RDS şi soliciţi să-ţi schimbe SIM-ul ( cu nr de Orange ) cu altul cu nr de RDS happy
Posibil să te coste în jur de 35 lei...

Toate cele bune!

| dannyel86 a răspuns:

Pentru numar personalizat se plateste, din cate stiu, o taxa. Si se poate face operatiunea atat timp cat numarul dorit nu e ocupat de un alt utilizator. Mai multe afli de la relatii clienti Rcs-Rds.