| spaimaspaima a întrebat:

Am comandat un LG G2 s-a descarcat bateria cat timp trebuie sa il las la incarcat?

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l sa se inchida singur si dupa aceea pune- la incarcat 24h. Fa asata de 3 ori pentru formatare.

| Anna1Maria2Elizabeth3 a răspuns:

Pentru reformatare? Eu stiu 12 ore!

| LTAA a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai fumat ceva?
http://www.tpu.ro/......-de-nokia/

| Croampa a răspuns:

Deci da, trebuie 12 ore, dupa ce se inchide complet( sa se goleasca bateria complet)!
Si trebiue sa-l formatezi( incarcare 12 ore) tot la trei-patru incarcari pentru a nu se strica bateria! big grin

| spy2o a răspuns (pentru LTAA):

Da...Inca odata idiotenia isi face loc in informatie.Bateriile pe litiu NU SE FORMATEAZA!

| spaimaspaima explică (pentru spy2o):

Deci pană la urmă cat trebuie sa-l las si de cate ori sa-l las atatea ore?

| spy2o a răspuns (pentru spaimaspaima):

Pana mea...NU O FORMATEZI! Il lasi sa se incarce pana la 100% si il deconectezi de la incarcator. Daca vrei sa tina mai mult nu il lasa sa se descarce de tot.
http://www.giz.ro/......ete-16215/
http://www.scientia.ro/......u-ion.html
"Formatarea se poate face de fiecare data - adica d
escarcat complet, incarcat
complet - doar la acumulatorii cu efect de memorie,
respectiv
Ni-Cd/ Ni-Mh"

| LTAA a răspuns:

Pana se incarca complet.

| Croampa a răspuns (pentru spy2o):

Cam se formateaza, daca nu o formatezi se duce bateria cu totul, adica am patit-o: nu am formatat bateria de la tableta, m-a tinut 1 an si dupa nu am mai putut-o deschide pentru ca s-a stricat cu totul bateria! sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru spy2o):

Asta so crezi tu, amice!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru spaimaspaima):

24h de 3 ori

| OnuOnulică a răspuns:

Salut

Trebuie să îl lași 14 ore la încărcat dacă l-ai cumpărat nou. Așteaptă să se descarce complet și apoi bagăl la încărcat.

Baftă!

| spy2o a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu invata sa te legi la sireturi si ceva gramatica("s-o") si dupa aia vino sa dai sfaturi pe TPU.O baterie pe litiu tot atat te tine fie ca o formatezi sau nu. Daca e o baterie proasta poti sa o conectezi la eoliana ca tot de cacao este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru spy2o):

Vezi sa nu...