| Lavinia20 a întrebat:

Mi-am cumparat un telefon Samsung Star S5230 si l-am baga tla incarcat pentru. ca mi s-a descarcat de tot. TRebuie neaparat sa il tin 12/24 de h ca sa mi se formateze bateria? sau asta e doar un mit?confused
Intrebarea e cat timp trebuie sa-l tin la incarcat?big grin
Funda

Răspuns Câştigător
| pokerstrategy a răspuns:

Deci : dupa ce se descarca il pui la incarcat si il lasi 12 h.si tot asa de 3 ori.ca sa se formateze bine si sa te tina mai mult bateria.

1 răspuns:
| AngelCrystals a răspuns:

Da,de fiecare data cand iti ei un telefon nou (indiferent cum este)prima incarcare trebuie facuta cu bateria descarcata de tot (telefonul trebuie sa se inchida).Ca sa dureze mai mult bateria pe viitor.