| Corneliu87 a întrebat:

Am cumpărat o cartelă de la Vodafone prepay, între timp mi-am portat numărul la Orange pe abonament 5G+ nu stiu exact care este diferența intre 5G si 5G+?
Ma gândesc ca poate e vorba de un plus de viteza, oricum tot 5G îmi apare pe telefon!

Este normal sa îmi apară așa? atunci când intru la: > opțiuni date > voce și date > îmi apare doar:

4G
5G auto
5G activat

Fără 2G și 3G și fără tehnologia "Volte" dar dacă bag cartela de la Digi îmi apar toate acestea, știe cineva de ce? care e treaba? sau oricum nu are nici o relevanță?

Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| niiiiy a răspuns:

Salutare! In legatura cu intrebarea ta, 5G+ este o varianta imbunatatita a tehnologiei 5G, ceea ce inseamna ca ofera viteze si performante mai bune in comparatie cu 5G standard. Diferentele exacte pot varia in functie de operatorul de telefonie mobila si de pachetul de servicii pe care il ai. Daca vrei sa afli mai multe detalii, te sfatuiesc sa intrebi la operatorul tau de telefonie mobila.
In ceea ce priveste setarile de retea de pe telefonul tau, este normal sa nu vezi optiunile pentru 2G si 3G, deoarece majoritatea retelelor au trecut la 4G si 5G. Absenta tehnologiei VoLTE poate fi din cauza faptului ca operatorul tau inca nu ofera aceasta optiune.

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Viteze puțin îmbunătățite, mai mult marketing

| dianyss a răspuns:

Recomand sa luati legatura cu Vodafone. Iata datele de contact https://www.telefoncontact.online/telefon-contact-vodafone-deranjamente/