Întrebare recomandată | ellutza a întrebat:

Am cumparat un Nokia610 pentru fiica mea. Meniul este in limba engleza iar in Market place vad ca toate aplicatiile sunt tot in engleza.Cum sa fac sa gasesc aplicatii si in limba romana cum ar fi carti de povesti etc. Pe iphone este super simplu, dar la acesta este foarte, foarte complicat si meniu si tot m-am enervat cu el toata ziua.Va rog daca ma poate ajuta cineva si cu alte indicatii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nokia 610 este un telefon foarte bun, dar asta e urat la el. toate aplicatiile, orice este in engleza pentru ca este un telefon universal care este de vanzare la toate magazinele, nu puteau sa scrie in romana... pentru ca engleza este limba de baza a acestei planete. deci nu poti decat sa inveti englezahappy bafta

1 răspuns:
| ellutza explică:

Mda, mersi de sfat, eu stiu engleza si traiesc in Irlanda. Telefonul cumparat de aici este pentru fiica mea care implineste 6 ani. Momentan un smartphone este singura solutie sa o pot vedea. I-am instalat aseara ceva jocuri si aplicatii dar as fi preferat in lb romana pentru ea. Dar nah, asta e