| GEORGEL2012 a întrebat:

Am descarcat de pe net o imagine iso windows 7 care este intr-un folder cu mai multe fisiere instructiuni etc, eu pe cd pun doar imaginea une scrie iso windows 7 sau tot folderul?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Georgeleeee, trezeste-te! Daca sunt instructiuni ce cauti sa le pui pe CD? E chiar asa greu sa gandesti putin? Just ISO!

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dar cum să pui 7 pe CD? Nu o să-ţi încapă. E prea mare. Windows-urile nu mai încap pe CD-uri de la XP încoace. Îţi trebuie un DVD gol. Pui DOAR imaginea iso, preferabil din Nero. În alte programe de genul nu prea am încredere. Dai Burn image to disk la o viteză mică, preferabil 4x.

PS: Neapărat Burn image. Dacă îl faci cu Make Data Disk sau altceva, nu o să fie bootabil. O să-ţi pună imaginea ca atare şi se va deschide într-o fereastră explorer obişnuită.

| K0sti a răspuns:

Click dreapta pe imagine, alegi "burn image" si selectezi cea mai mica viteza de scriere care ti-o permite suportul! DVD, nu CD, ca nu incape!