| anonim_4396 a întrebat:

Acum o zi mi-am reinstalat windows-ul si astazi cand m-am uitat prin fisiere, am vazut ca daca am un folder/imagine pe desktop, calea catre acesta este 'C:\Users\Nume\OneDrive\Desktop', in cazul meu, cum as putea scoate OneDrive-ul din acea cale?

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Doar dacă îl deinstalezi!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

La One drive mă refer!

| kb9 a răspuns (pentru gabicoo):

Nu poti sa-l dezinstalezi, e parte din Windows, cum e si EDGE sau File explorer, ambele ne-dezinstalabile, dar il poti dezactiva din setarile onedrive.

| JicaContra a răspuns (pentru kb9):

Bati campii!
click dreapta pe start, cea mai de sus chestie: Apps and Features
in mijloc e o casuta: "search sort blablabla"
scrii one acolo
apare microsux one drive
click pe el
uninstall

acum pentru intrebator, mircosoftii s-au pus pe fapte mari cu one drive, deci, chiar m-am lovit la un moment dat si am injurat cu ultimile spume, au luat un document la care muncisem cateva ore si l-au pus ei bine, unde stiu ei, NU EU angry
deci, in afara de a dezinstala one drive, nu ai nici o alta solutie... buna

| Andresso a răspuns:

Dezinstaleaza-l e o prostie, nu te ajuta cu nimic.

| Andresso a răspuns (pentru Andresso):

Intra in control panel si dezinstaleaza-l de acolo

| kb9 a răspuns:

Ai si un
C:\Users\Nume\OneDrive\Desktop
dar si un
C:\Users\Nume\Desktop
lasa asa cum e, daca sunt salvate fisierele si in "Onedrive", stii ca dupa o reinstalare nu o sa le pierzi, e bine ca le ai si in drive.