| Teodora11 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Am un telefon Vodafone 858 Smart cu root(CM 9, android 4.0.4). Cum pot reveni la android-ul original al telefonului? (2.2.1)

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

E cam greu, daca nu stii nu te baga.
Descarca softul telefonului de aici:
(ultimul)
http://johnnyparanoia.blogspot.co.uk/......-list.html
si aici, cum se face:
http://theunlockr.com/2012/10/29/how-to-unroot-the-huawei-u8160/
(de la puctul III). StockROM de la punctul II e softul pe care-l descarci de la primul link.

| SonicAndrei a răspuns:

Trebuie să resetezi telefonul, mai precis să revii la setările din fabrică. Cel mai ușor se face așa: cauți butonul de resetare (ar trebui să fie o găurică mică pe lateralul telefonului în care se află un buton, dar ai grijă să nu fie microfonul) și îl apeși cu un ac. Astfel, telefonul va fi ca nou (cam cum ai reinstala Windows-ul, doar că ai doar C-ul).

ATENȚIE: Vei pierde tot din el, va fi ca nou.

Cred că este și o altă metodă (prin setări pe undeva) dar nu o știu eu.

| GrigoRee94 a răspuns:

Eu nu inteleg o chestie happy, de ce va bagati nasul in chestiile care nu va cuprind, nu inteleg de ce te plangi acuma ca nu e bun 4.0.4,fiti frate mai atenti si uitati-va si voi pe changelogul ala care-s minusurile si plusurile softului pe care vei dori sa il pui happy.Ai grija cum il readuci la stock atat iti spun! :d

| RukiRobert a răspuns:

Nu poti, decat daca vei cauta pe net Stock ROM-ul pentru modelul tau de telefon si il instalezi ca pe celalalt