| Teodora11 a întrebat:

Bună ziua TPU! Am nevoie de ajutor! Am un telefon Vodafone 858 Smart (android original : 2.2.1) cu root CyanogenMOD 9 (android actual : Ice Cream Sandwich - 4.0.4). Când intru pe Magazine Play, el vede tot android-ul original 2.2.1. Cum pot să fac să îl vadă pe cel actual 4.0.4?

6 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Vad ca te pricepi cat de cat. Problema este ca telefonul tau nu poate suporta un update la android ICS din cauza specificatiilor tehnice.
ICS are nevoie de cel putin 340 MB memorie interna(nu a cardului) telefonul tau are undeva in jur de 150 + memoria ocupata de Android 2.2.1 spatiul necesar pentru ICS este de 2 ori mai mare decat pentru 2.2.1
pentru un ICS standard multi recomanda minim 1 Ghz si 512RAM. procesorul Smartului are 528 Mhz

| Teodora11 explică (pentru Danzell):

OK...dar concluzia?

| Danzell a răspuns (pentru Teodora11):

Concluzia e ca este posibil dar o sa iti mearga incet. daca stai sa te gandesti, iti mai ruleaza si alte aplicatii in fundal, si o sa iti mearga si mai incet.

| Teodora11 explică (pentru Danzell):

Măi Danzell. cum fac să meargă! Asta vreau să ştiu...sau site-uri de unde să descarc, etc

| Danzell a răspuns (pentru Teodora11):

Incearca cyanogen mod-ul pentru 4.0.4 uite aici tutorial
http://techspooler.com/......rt-858-951

| Teodora11 explică (pentru Danzell):

Eu am deja CyanogenMod... https://www.youtube.com/watch?v=AQnDb2UgxD8