| Cristian2003 a întrebat:

Am o consola ps1 si are 3 mufe: rosu,alb si galben, dar oare de ce nu televizorul trebuie sa aiba 3 mufe?

2 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Unele televizoare au acele mufe, dar multe nu. Dar cu siguranță ai o mufă în televizor de vreo 5x2 cm cu... „fire de metal" în ea... sau cam așa ceva (poate pe dos). Există un adaptor care într-un capăt are intrare „3 mufe roșu-alb-galben" și ieșire de „mufă 5x2 cm".

Scuze, dar nu știu să-ți dau poză sau chiar o adresă de unde ai putea cumpăra așa ceva...

| eric25 a răspuns:

Nu pentru ca, unele tv-uri au ori 3 mufe (boxe), sau unele au decat un cablu (HDMI)