| alexandru0101010101 a întrebat:

Am o intrebare, cum pot bloca numerele private? Am telefonul Nokia Lumia 520. Dau funda cu generozitatehappy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumia daca nu ma insel este windows phone, deci are win 8. Fa-i update (Iei Amber update si odata cu acest update o sa ai si o noua optiune care se cheama Call+SMS Filter). Pentru a active aceasta optiune, dupa ce faci Amber Update ->intri in Settings->te duci la ultima optiune de jos si SPER ca vei vedea Call+SMS Filter. De aici preiei tu legatura. Daca nu merge asa, ceea ce ma indoiesc, te ajut si cu numele aplicatiei separate pentru Lumia.Noroc Bun.

| alexandru0101010101 explică (pentru anonim_4396):

Am instalat doua Amber update(diferite), dar n-am gasit Call+SMS Filter.Trebuie un Amber update anume?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandru0101010101):

Ai intrat in Settings? Ai cautat pe acolo?

| alexandru0101010101 explică (pentru anonim_4396):

Da,dar cred ca nu e bun Amber Update, deoarece nu imi aparea.Trebuie unul special sau ceva de genul asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandru0101010101):

Facem altfel, iti dau numele aplicatiei si o instalezi separat.
1. Instaleaza "Sysapp Pusher" din app store.
2. Da refresh la app list, apoi instaleaza "Accessories" din Nokia list.
Iconita ar trebui sa-ti apara in meniul aplicatiilor instalate.

| alexandru0101010101 explică (pentru anonim_4396):

Mi s-a update-at telefonul ingur cand am dat la setari si apoi am dat pe cuata update-uri ale telefonului si mi-a aparut. mersi oricum!