| GEORGEL2012 a întrebat:

Am o problema: am un telefon Nokia 610 lumia si nu reusesc sa-l conectez pe pc...am auzit ca imi trebuie un program "zune" sau asa ceva, m-am chinuit sa-l descarc de pe net dar nu am reusit...
dati-mi niste sfaturi, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preferabil să ai Zune instalat pe laptop/Pc - îl poţi downloada de la linkul :
http://www.nokia.com/ro-ro/suport/produs/lumia610/

Conectezi cablul de date USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează Zune atunci este ok.

Aşa cum ziceam, trebuie ca, ÎNAINTE de asta, să descarci şi să instalezi pe Pc programul Zune de pe site-ul OFICIAL, de la linkul anterior.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Anonim970 a răspuns:

Trebuie sa descarci Nokia PC Suite

| Alex90k a răspuns:

Pai te duci la un reprezentant cosmote sau de unde il ai cu telefonul si til fac ei pe loc