| ReignForest a întrebat:

Am pe telefonul vechi instagram.Problema este că vreau să îl dezinstalez, dar merge doar dezactivat.Am înțeles că așa e din telefon instalat de ei.Se poate șterge cumva?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este preinstalat din fabrica. Nu-l poti dezinstala. Prin dezactivare va trece la modul din fabrica, fara actualizari.

| onasis1961 a răspuns:

Daca este din fabricatie.Nu se poate dar poti sa-l inchizi apoi il ascunzi si gata.Dar el va fi in telefon si poate fi reactivat. Bafta!

| cfrtobias a răspuns:

Dar cu ce te deranjeaza vrei sa vinzi telefon? poate stergi datele din aplicatie cu resetare din setari la Instagram si atat

| ReignForest explică (pentru cfrtobias):

Nu,vreau să instalez Instagram cu mod

| CIaudiu a răspuns:

Daca il dezactivezi si ii dai oprire fortata, ar trebui sa iti dispara din meniul principal unde iti sunt afisate aplicatiile instalate, insa undeva prin memoria telefonului iti va ramane dar intr-o forma care nu te va afecta, nu va functiona si nici nu va putea fi vazuta (decat din setari). Daca vrei sa-l stergi de tot, trebuie sa dai root la telefon, ceea ce e cam complicat si neredomandat.