| Dragos223 a întrebat:

Am pus telefonul la apa, iar dupa a refuzat sa se incarce, chiar daca e waterproof, l am pus in orez si dupa l am deschis, mi-a aparut pe ecran download mode (odin mode) si am apasat simultan butoanele power home si volum, mi s-a deschis, insa acum telefonul mi se incarca foarte greu ai se descarca repede, care e problema?

Răspuns Câştigător
| Sarcopt a răspuns:

Dacă întradevăr e waterproof înseamnă că nu s-a uscat complet și de aia îți dă eroare la încărcare.

10 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Mai lasa-l in apa vreo 5 minute.

| Copila2016 a răspuns:

Din pacate ti-ai luat un telefon FAKE! Depinde de unde l-ai luat, probabil s-a defectat vreun circuit, trebuie sa-l duci la reparat, desigur daca are garantie.

| gelu1970 a răspuns (pentru Copila2016):

Tu ti-ai cumparat vreodata vreau telefon pe care sa-l scufunzi asa ca sa-i probezi calitatile?
ce are a face unul Fake cum spui sau orice alt terminal?

| gelu1970 a răspuns (pentru Copila2016):

Am scris vreun insa corectorul TPU e cam prost

| Copila2016 a răspuns (pentru gelu1970):

Am scufundat un J5 care cica era waterproof ( am vazut un video pe net ) si am patit-o.

| Copila2016 a răspuns (pentru gelu1970):

L-am pacalit pe corector, asta-i soarta.

| Dragos223 explică (pentru Copila2016):

Nu e fake l am luat de la flanco nou cu garantie

| Dragos223 explică (pentru Dragos223):

Nu mai am nevoie de ajutor, telefonul si a revenit

| gelu1970 a răspuns (pentru Dragos223):

E bine ca si-a revenit. eu am un telefon ce nu e certificat si un tip ce se dedica testelor de telefoane l-a lasat in apa 5 minute.
a continuat sa functioneze insa eu nu am facut asemenea prostie ca sa experimentezi. tu ai facut o prostie mai mare decat tine. sti de ce? ai activat senzorii de umuditate din telefon. poti sa te rogi la Cel de Sus sa nu ai probleme cu telefonul. garantia nu acopera nimic in momentul cand ai umezeala in telefon.
experimentele si prostia au consecinte.

| Dragos223 explică (pentru gelu1970):

E ok, l am băgat in apa in urma cu 2 luni, iar dupa o luna am avut o problemă la ecran si mi l au reparat cei cu garantia