| madalin10 a întrebat:

Am Samsung galaxy s2 si azi dimineata cand l-am scos de la incarcat imi aparea la baterie ca inca se incarca.de ce nu stiu.si asta seara l-am bagat la incarcat si nu se incarca bateria la telefon si am tot miscat eu mufa la el si dupa vreo cateva secunde aparea ca se incarca.si l-am oprit un pic si cand l-am oprit imi aparea bateria descarcata si un semnu exclamarii cu galben si un termometru lannga semnu exclamarii.am scos bateria din telefon.am bagat-o inapoi in el am deschis telefonul si cand am bagat mufa in telefon sa se incarce nu imi incarca si am miscato eu putin si se incarca dupaia.si am scos mufa din el sa vad daca u se mai incarca si se incarca iar singur fara mufa.

De ce am aceasta problema? de la soft de la baterie de la incarcataor
?
cine are sau a avut Samsung galaxy s2 nu i s-a intamplat asa ceva...
mie mie sa nu se intample ceva cu bateria de la temperatura de afara cum e rece cand intru in casa cald si tot asa.astept raspunsuri si sugerstii.

12 răspunsuri:
| ciopa a răspuns:

Cel mai bine du-te la un doctor gsm.

| madalin10 explică (pentru ciopa):

Astazi l-am bagat la incarcat de curiozitate sa vad daca incarca si incarca dar dupa vreo 5 secunde incepe sa incarce si daca il scot de la incarcat ramane baterie singura ca se incarca si dupa ceva timp dispare fulgerul acela de pe baterie care arata ca incarca.

| ciopa a răspuns (pentru madalin10):

Da dar totusi cu termometrul ala ai putea sa te duci la gsm macar sa vezi ce inseamna ca poate insemna mai multe e prea rece telefonul sau prea cald sau poate bateria oricum nu te costa nimic doar sa intrebi si chiar daca ar costa decat sa pierzi un galaxy s2 mai bine cativa lei.

| madalin10 explică (pentru ciopa):

Ai dreptate.mai astept 2 zile pana vineri cand ajung acasa de la facultate varul meu ca are si el samung galaxy s2 si pun bateria lui in telefonul meu.si daca tot asa face inseamna ca e de la telefon.

| Gino_Florea_1994 a răspuns:

Hai noroc frate. si eu am cam aceiasi problema... nu numai la mine se mai stinge si cand ma joc... nu pot sa unblu pe el 10 min maximmmm k gata se stinge si q incarcatu vad k imi apare o baterie taiata intr-un trunghi galbem si nu se incarca. thinking daca gasesti ceva raspunsuri referitoare la chestia asta anuntama si pe mine te rogwinking

| madalin10 explică (pentru Gino_Florea_1994):

Eu cred ca bateria e de bai.a facut vreun scurt circuit sau ceva de genu.mie cateodata imi apare ca se incarca si are 15% si dupa vreo 20 de minute are 90%laughingsi face un zgmot sti cand este full bateria.si cica e 100% si bateria e 80% de exemplu.ma fura bateria.trebuie sa merg cu el undeva ca am garantie pana in vara si sa vad care e problema.dar eu zic ca e de la baterie.pararea mea.si asteptam sa zica cineva care a avut problema asta si a rexolvat cumva dar mai greu gasesti rezolvarilelaughing

| Gino_Florea_1994 a răspuns (pentru madalin10):

Eu l-am luat de pe telefonultau.eu... mie cam frica sa il trimil in garantie dar il voi trimite k nu am ce sa fac el stricat laughing

| madalin10 explică (pentru Gino_Florea_1994):

Chiar stricat nu e.dar bateria atata ca ma fura si face fite.

| dariusboss13 a răspuns:

Hey! Exact aceeasi problema am avut-o si eu pana acum nu putin timp.Eu l-am dus la un service unde mi-a schimbat mufa USB, iar de atunci nu mai am nicio problema.In plus, mi-a facut si un update la soft. Sper ca te-am ajutat. FUNDA!laughing)

| CosmiNeeel a răspuns (pentru dariusboss13):

Cat ai dat sa schimbe mufa USB?

| Cimpean_Alexandra_1997 a răspuns:

Am patit si eu ceva de genu... Nu imi aparea insa niciun termometru. Pur si simplu nu mi se incarca decat daca tineam mufa in anumite pozitii. In timp a ajuns sa nu mai functioneze deloc si l-am trimis la un service. Se pare ca in interiorul telefonului, placuta aceea in care intra mufa nu mai era fixata la locul ei si nu facea contact. Acum am scapat telefonul pe jos si am din nou aceeasi problema...
Si am auzit si altii spunand ca au probleme cu incarcatul telefoanelor S2.
Ori sunt foarte sab fixate acolo ori nu stiu...

Te sfatuiesc sa il trimiti in service, cred ca e singura optiune.

| Isip_Andrei_1995 a răspuns:

Incercati cu (POwer+Home+Vol) mie mi-a mers happy