| PavelVladescu a întrebat:

Am scăpat telefonul, un A5 17, s-a spart doar întrun colț dar ecranul nu se mai aprinde. Pot sa răspund la el, touchul funcționează dar nu se mai vede nimic.
Pot sa ma duc la gsm sa imi schimbe doar ecranul nu si touchul?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Ecranul și touch-ul este același lucru; nu sunt lucruri diferite, chiar dacă este afectată doar o parte din funcțiile acestuia și nu toate.
Te duci la service cu telefonul și întrebi cât te costă reparația. Nu te costă nimic să întrebi. Și când ai bani te duci și îl repari.

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

E o prostie.
Schimbi display cu unul nou original.
Spun original dacă vrei să funcționeze ca acum.