| Bilciurescu_Nicu_2000 a întrebat:

TPU. Ce sa aleg dintre un Iphone Se sau un Samsung s6 Edge? Ps la ambele imi place designul, ma intereseaza de calitate.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iphone, clar!
Deși nu sunt fan Iphone datorită prețurilor (nici cu Samsung nu mi-e rușine, sunt la fel de scumpe), trebuie să recunosc că nu prea am auzit să se vaite cineva de probleme tehnice sau de soft cu Iphone, în schimb de Samsung se plâng foarte mulți, doar pe TPU câți am văzut, ca să nu mai vorbesc de problemele grave dezvăluite în mass-media și recunoscute de producător. E un fel de loz în plic, trebuie să ai noroc să nimerești unul bun.
Și OS-ul e mai stabil și mai sigur decât Android-ul, n-ai nevoie de antivirus care să-ți încetinească sistemul. Iar aplicațiile, majoritatea le găsești gratuit, inclusiv iTunes (ca și pe Android nu toate sunt gratis). Dar știi cum e românul, își ia telefon de $1000 dar n-are câțiva dolari de o aplicație (și oricum nu trebuie să-ți umpli telefonul cu zeci de aplicații inutile, cele utile cu adevărat fiind gratuite).

1 răspuns:
| simina96 a răspuns:

Buna! Eu personal detin Samsung S6 doar ca modelul normal nu curbat si sunt foarte multumita de el.Acum depinde ce te intereseaza mai mult la un telefon: spre exemplu la partea de camera sta foarte bine, face niste poze foarte clare, la partea de aplicatii(jocuri) se misca foarte bine, nu are probleme de lag sau ceva cel putin eu nu am patit.Eu nu ma declar fana iphone din mai multe motive: odata nu-mi place sistemul lor de operare: din Apple store majoritatea aplicatiilor costa bani si sunt mai limitate fata de google play. Daca vreau sa imi descarc muzica prin bluetooth sau de pe un site gen www.youtube-mp3.org nu merge trebuie neaparat descarcata aplicatia aia itunes si pe urma urmati mai multi pasi, pe mine sincer lucrul asta ma deranjeaza. Poate ca iphone sta mai bine la capitolul securitate decat Android dar si aici daca iti instalezi un antivirus si stii cum sa umbli pe el nu ar trebui sa ai probleme.Eu am telefonul de 1 an si nu am avut pana acum nici o problema cu el si in viitor tot Samsung voi alege.Totul depinde de preferintele tale, eu una nu as da atatia bani pentru un iphone, nu consider ca merita.