| Coman_Alexandru_2000 a întrebat:

Ce sa aleg intre s6 edge si iphone 6? Ambele la mana a2a

7 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Avantaje S6:
Display mai mare 5, 1 spre deosebire de 4, 7
Rezolutie peste 1080p iphone nici 1080p nu are
Camera 16 pe langa 8 mp
Procesor cu 8 nuclee iphone doar 2
3 gb ram pe lana 1 care ii are iphone
Bateria cu vreo 1000 ma mai buna pe S6
Dezavantaje Android:
Nu ai "haifon" sa il scoti din buzunar.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege S6 Edge, adica acesta este si telefonul meu si sunt foarte multumit de el.
Sincer, dintre telefoanele iPhone imi plac doar ultimele modele care au aparut pana acum, deoarece au un ecran cu o rezolutie buna, dar iPhone 6 nu prea as alege.

| Kyttynna a răspuns:

S6 edge are specificatii tehnice mai performante decat iphone 6. La cel din urma platesti mult brandul.

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

Dacă vrei design alege s6 edge, dacă vrei calitate și design în același timp, ia iphone 6!

| SkenWell a răspuns:

Putere Iphone -Samsung Putere mai mica si Design mai placut mai ales la ecran.E alegerea ta.

| alecse18 a răspuns:

Eu as merge pe iPhone, este mai bun ca S6 si imposibil sa iei virusiwinking plus ca merg mai bine aplicatiile pe un iPhone decat Samsung S6 ( parerea mea, am detinut un S6 edge si s-a virusat dupa o luna, si acum folosesc 6S si merge belea)

| Daniel_Tănase_2001 a răspuns:

S6 edge pentru ecran!