| Carmensita_Carmensita_1988 a întrebat:

Am si eu o problema cu un a5 2017 Samsung. Cand vreau sa deblochez tel.din buton pornire trebuie să apas de mai multe ori sa-l deschid sau sa-l închid. Este o problema sau o setare făcută? Multumesc

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o problema.

| anonimg a răspuns:

Dacă telefonul mergea bine când l-ai achiziționat, atunci este o problemă.
Este posibil ca unii utilizatori să-și deregleze singuri setările fără să-și de-a seama.
Mergi cu aparatul la un service de încredere și îi întrebi:
1. Cât mă costă să îmi spuneți care este problema telefonului?
2. Cât mă costă reparația?
De multe ori întrebarea 1 este gratuită. Gratuită poate fi și repararea telefonului dacă este din setări.
Poți apela mai întâi la prieteni de încredere, și să nu dai aparatul pe mâna vreunui vagabond.