| Andr3E3a a întrebat:

Am telefon Nokia Asha 302 si as dori sa scot ceasul si data de pe ecran dar nu stiu cum. Mi-ar putea spune cineva unde trebuie sa intru? Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Am sa incerc sa te ajut, dar asta nu garanteaza un succes. Am gasit instructiuni pentru modelul Asha 200, dar. fiind vorba de aceeasi companie Nokia, e posibil ca setarile sa fie la fel.
Settings -> Date and Time -> Date & time format -> Date -> Date in Home screen -> make it hidden. Procedezi la fel pentru ora. Nu pierzi nimic daca incerci.