| NakaTaka a întrebat:

Am telefonul pus pe redirectionare apel cand nu e disponibil, si pe in afara ariei. Dar nu pot dezactiva, ca imi zice:

-Operatorul dvs. mobil nu permite dezactivarea redirecionarii cand este in afara ariei de acoperire/cand nu raspundeti la telefon.

-Raspuns neasteptat de la retea.

Va rog dau funda + VOT ca am un apel care foarte foarte important! URGEEEEEEEEEEEEEEEENT!

Răspuns Câştigător
| dov76 a răspuns:

Ar trebui sa ai optiunea sa dezactivezi toate redirectionarile voce, incearca asa.
restarteaza telefonul, selecteaza reteaua pe manual ( depinde ce tel ai ca nu ai spus) si incearca iar.
Daca ce ai incercat nu a avut rezultatul dorit suna la relatii client, un operator te va ajuta sa rezolvi problema in sensul ca va dezactiva el pentru tine redirectionarea.