| Ben1234 a întrebat:

Filip.ro este magazin de telefoane sau service de telefoane?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonimul151 a răspuns:

Pe flip.ro îți evaluezi telefonul pentru al vinde la ei. Îl evaluezi în funcție de cum este, iar apoi îl trimiți la ei. Trimiterea se face prin curier, și este gratuit. Tu se generează automat awb ul, și după ori îl depui la un easybox ori vine curierul după el. Dar depinde care opțiune o alegi. După ce ajunge la ei, ei îl evaluează și ori îți măresc oferta ori o scad... Poți refuza oferta finala, iar telefonul se întoarce din nou la tine. Prin metoda aleasa ( curier sau easybox ). Și din nou, este gratuit.

Și la fel, de la flip poți cumpăra telefoane aproape noi. Sunt verificate, schimbate baterii etc... Sunt mai ieftine decât cele noi.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa spui Flip.ro.
Flip.ro este primul marketplace de telefoane second-hand reconditionate din România.

| Simpatic a răspuns:

Flip este pe scurt vanzator si cumparator de telefoane, iar in calitate de cumparator este un fel de "amanet de electronice", adica cumpara telefoane, le reconditioneaza si apoi vinde mai scumpwinking

| Hyperion7 a răspuns:

Este un amanet care recondiționează telefoanele pe care le primește și cam atât.
Nu e nici magazin, nici service.

| ReddY25 a răspuns:

E Flip nenea

| Simpatic a răspuns (pentru ReddY25):

O exista si un magazin filip laughing

| DrMihailoviciS a răspuns:

Și și