| Louderrrr062002 a întrebat:

Am uitat pinul la iPhone, face ID nu merge.
Am cont iCloud dar nu mă pot conecta pe site și pe iTunes pentru că îmi trimite cod pe Nr de telefon, pe care eu nu îl mai dețin, rezolvarea va rog frumos?

2 răspunsuri:
| Star5cream a răspuns:

Resetează PIN-ul prin intermediul opțiunii "Forgot Passcode" (Ai uitat codul) de pe ecranul de blocare: Dacă ai activată opțiunea "Forgot Passcode" pe iPhone, poți urma indicațiile de pe ecran pentru a reseta PIN-ul prin intermediul metodei de autentificare alternativă, cum ar fi folosirea datelor tale de autentificare Apple ID sau răspunsurile la întrebările de securitate.

Folosește funcția "Find My iPhone" (Găsirea iPhone-ului): Dacă ai activat această funcție pe iPhone și ai asociat dispozitivul cu un cont iCloud, poți încerca să te conectezi pe un alt dispozitiv sau pe iCloud.com, să localizezi iPhone-ul și să utilizezi opțiunea de resetare a codului de acces sau de ștergere a conținutului.

Contactează Asistența Apple: Dacă celelalte opțiuni nu funcționează, poți lua legătura cu Asistența Apple pentru a solicita asistență suplimentară în recuperarea accesului la dispozitivul tău. Ei pot fi contactați prin telefon, chat sau prin programarea unei întâlniri la un magazin Apple.

În oricare dintre situațiile de mai sus, este important să poți furniza informațiile necesare pentru a demonstra că ești proprietarul dispozitivului. Asigură-te că ai pregătit toate detaliile relevante despre contul tău Apple ID și dispozitivul iPhone înainte de a începe procesul de recuperare.

Recomandarea mea este să contactezi Asistența Apple pentru a primi sfaturi personalizate și ajutor în recuperarea accesului la dispozitivul tău.

| Louderrrr062002 explică (pentru Star5cream):

Mulțumesc, am rezolvat prin iTunes, conectat la laptop cu aplicație, iar după restaurare device, am pus contul iCloud și am pus alt cod!?