| Mainbug a întrebat:

Am un buget de 1300 cam asa. Ce ati alege intre un xiaomi si Huawei p10 lite? Si de ce?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
23 răspunsuri:
| Alex_Banu_1980 a răspuns:

As alege Xiaomi, pentru ca este mai bun atat calitativ, cat si la pret.

| Pietricel a răspuns (pentru Alex_Banu_1980):

Daca Xiaomi e calitativ,...

| Alex_Banu_1980 a răspuns:

Este mai bun decat Huawei p10 lite. Eu am avut unul si mi s-a parut OK

| Clorox a răspuns:

P10 lite, nu cred ca mai trebuie sa raspund de ce... Se subintelege!

| Mainbug explică (pentru Clorox):

Mi-e imi place ideea sa fiu diferit de ceilalti, sa nu am Samsung, iphone, din astea cunscute. Dar mai degraba ma intereseaza calitatea. Cred ca optez pentru Huawei

| Alex_Banu_1980 a răspuns:

OK, imi dai plz funda

| Ironwin a răspuns:

Dintre cele doua eu aleg asta;
https://www.emag.ro/......D7X3Q2BBM/
este deosebit si mult peste cele doua alese de tine.

| Clorox a răspuns (pentru Mainbug):

Eu asta as face, si xiaomi e bun dar... Aici cred ca p10 isi merita banii.

| BergerCipy a răspuns:

Xiaomi daca este redmi note 4 64gb 3gb ram atunci scoate vreo 80000 scor pe antutu unde si iphone 6 si s6 scot la fel m-am interesat pentru acel tel si este unul foarte bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Pietricel):

Daca ai auzit doar de iPhone normal ca nu e.

| Mainbug explică (pentru BergerCipy):

Ce diferenta e intre note 4 si note 4x? stii sa imi spui?

| BergerCipy a răspuns (pentru Mainbug):

Xiaomi redmi note 4 este mult mai calitativ decat x4 xiaomi redmi note 4 scoate scor 80000in antutu o aplicatie de incredere pe cand x-u 4000 si camera este mai ok

| anonimg a răspuns:

E bun si un Nokia 6: http://www.gsmarena.com/......mpare.php3

Dar xiaomi note4x are un procesor mai bun, si pentru asta as alege xiaomi.

| Anonima6789777 a răspuns:

Huawei p10 lite face niste poze superbe! Daca tot ai asa un buget de mare iti recomand un Samsung Galaxy J5 e nou si super inteligent.

Răspuns utilizator avertizat
| Mainbug explică (pentru MakeLoveNotWar):

Cam adevarat. Multi bani pentru brand

Răspuns utilizator avertizat
| Mainbug explică (pentru MakeLoveNotWar):

E cam butucanos laughing. imi place ceva finut si special. Clar sunt satul de iphone si Samsung, brendurile astea "smechere"

Răspuns utilizator avertizat
| Mainbug explică (pentru MakeLoveNotWar):

Deocamdata raman pentru p10 lite. Am pus mana pe el si mi s-a parut genial cand am umblat pe el

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns:

Mulțumesc pentru fundă.
Succes în alegere!
Indiferent ce vei lua, sa nu-ti para rau de achiziție. Ca daca e sa se strice cel ales, tot la fel se poate strica si celălalt.
Pe mine ma încânta un Microsoft 950 XL dual sim. Dar nu prea se mai găsește si nu-mi permit acum să-l iau. E vechi, dar se misca mult mai bine decât un Android cu aceleasi componente pe el. Merge si cu 2 sim-uri si cu card de, memorie in acelasi timp.
Parca era 1500 pe eMAG.

| Mainbug explică (pentru anonimg):

Multuemsc pentru ajutor!