| karm a întrebat:

Am un galaxy s2, si cand sunt acasa pe wifi, imi arata ca sunt in Craiova dar eu stau in Mures, cand pornesc date mobile, imi arata corect. Daca merg la altcineva pe wireless imi arata locatia corecta, cum pot rezolva?

1 răspuns:
| clorhidrat a răspuns:

Wifi-ul iti este probabil de la romtelecom, iar conectarea se face de obicei printr-un IP dinamic care ii alocat altei locatii decat unde locuiesti tu. Astfel de fiecare data cand te conectezi ai al IP si implicit alta locatie, sau prin apropiere.