| Radu_Serban_1996 a întrebat:

Am un HTC Pure 1. Si... vreau sa conectez telefonul cu calculatorul, prin USB. Am cablul usb, adus odata cu telefonul, problema este ca telefonul nu este recunoscut de calculator. Pur si simplu, cand bag telefonul in calculator, arata ca se incarca (telefonul), dar de conectat cu calculatorul, sa umblu prin telefon...nimic. Ce as putea face? Stiu sigur ca nu este de la calculator, pentru ca eu imi conectez telefonul (Nokia) si imi pun muzica in fiecare zi. Ceea ce la HTC nu pot :\

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa dai la bara de sus unde arata firul usb, o misti in jos si apesi pe USB apoi te intreaba incarcare, conectare telefon sau inchidere conexiune usb. Alegi varianta dorita prin conectare telefon si iti apare in calculator autorun apoi deschizi folderul si ai acces la mobil. Asa merg androidurile astea. Daca nu reusesti sa il faci vezi manualul ce zice, cum te ghideaza sa il instalezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatoarele nu recunosc toate dispozitivele. Sunt dispozitive pe care Pc-urile le vad imediat dupa conectarea cablului USB iar pentru altele trebuie un driver pe care sa il instalezi in PC si apoi cu ajutorul lui calculatorul iti va recunoaste dispozitivul. Drive-ul il cauti si il downloadezi de pe net http://www.solvusoft.com/en/update/drivers/smartphone/htc/pure/sub-models/