| Rodica_Holban_1969 a întrebat:

Am un iphon4 codat pe Vodafone romania.cum pot sa il decodez pentru al utiliza in Italia?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde pe ce reţea vrei să-l foloseşti în Italia...

Dacă vei folosi tot Vodafone, atunci NU trebuie decodat.

Dacă foloseşti altă reţea, atunci trebuie să-l decodezi sau să-i faci Jailbreak.

Dacă l-ai cumpărat la preţ întreg/nesubvenţionat ( fără reducere ), atunci te duci cu el + Factura la magazinul de unde l-ai achiziţionat şi TREBUIE să ţi-l decodeze GRATUIT.

Dacă nu mai ai Factura, atunci poţi merge la orice Service, dar trebuie să plăteşti decodarea.

Toate cele bune.

neluL
| neluL a răspuns:

Ii faci Jailbreak si merge in Italia pe toate retelele.

Răspuns utilizator avertizat
| Baton a răspuns:

Daca in Italia bagi tot Vodafone in el poti sa il lasi asa. daca bagi altceva il poti decoda dar poti ramane fara anumite functii ale telefonului.depinde cu ce soft decodeaza baietii