| acvilasurprinzatoare112 a întrebat:

Am un IPhone 4 blocat,nu stiu rețeaua,e din alta tara.am auzit de varianta de deblocare cu r-sim, dar nu am gasit prea clar.Merge si daca nu e din Romania, de unde o cumpăr si cam cat costa?

1 răspuns:
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Buna.In legatura cu iphone 4 codat pe o retea din afara tarii, nu mai se gaseste gewey sau r-sim pentru iphone 4.softul a ramas blocat la 7.1.2 din cate tin eu minte si nu a mai lucrat nimeni la r-sim pentru iphone 4. Daca vrei sa il folosesti trebuie sa in decodezi oficial.Incearca pe www.servicetelefoane.ro sa intri in legatura cu un tehnician si poate afli un pret pentru a putea decoda iphone 4 (trebuie sa il faci newerlock)