| Mkx_Mike_1998 a întrebat:

Am un iphone 6 s, si am folosit un incarcator fake.(10 lei).
Si a facut scurt circuit sau habar n-am ..si s-a ars telefonul.
Mai pot face ceva? ..Sau il arunc
Adica nu stiu daca s-a ars tot telefonul sau doar partea aia unde bag mufa incarcatorului.
Si e prima oara pe acest site laughing nu stiu daca e ok ce fac.

2 răspunsuri:
| Vali011201 a răspuns:

Salut,
Recomandarea mea e sa mergi la un Service autorizat din orasul tau, un specialist iti va spune exact daca mai e ceva de facut cu el. happy

Sper ca te am ajutat.

| Bogdan70001 a răspuns:

Da...trebuie sa iti iei o noua placa de baza care este probabil mai scumpa decat telefonul in sine.Mai bine nu investi in el ca si asa este vechi si i-ati alt telefon