| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung galaxy gio S5660 sin de la o vreme nu imi mai sta bine mufa de la incarcator ce pot sa-i fac pot sa-i schimb partea in care sata mufa incarcatorului sau ce altceva?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Mufa din telefon(mufa mama) poate fi desprinsa depe placa de ansamblu("placa de baza")si cu timpul si contactele vor patii la fel! DACA STII CUM SA-L DESFACI cu 1-2 picaturi de superglue aplicate NUMAI pe partea plasticata ai resolvat problema. DACA NU TE PRICEPI la un service se rezolva in 30min. Daca e in garantie stii ce ai de facut. P.S. GRIJA MARE CU SuperGlue!

1 răspuns:
| CatalinaN a răspuns:

Poti lua alt incarcator