| bunjy a întrebat:

Am un iphone blocat pe canada ce fac si cat imi ia?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat ce model de iPhone ai...
Din întrebările anterioare am observat că ai iPhone 4.

DA, se poate decoda!

Te costă între 200-700 lei, în funcţie de reţea :
http://www.decodare.info/pret-decodare-iphone.htm

http://tehgsm.ro/......e-44s.html

http://decodareonline.ro/product.php?id_product=463

http://softgsm.ro/decodare-gevey-sim/

Toate cele bune.

| relian a răspuns:

Indiferent ce iphone ai il decodeti factory unloack pe ebay america si te costa doar 3-4 dolari.Asta e tot ce trebuie sa faci. Daca nu crezi intra si verifica.Dau info ca am vazut f multi romani spun ca aceste decodari costa sute de lei si ca nu le poti face ca stai ca depindece iphone ai ce model ce bla bla.Ce-s cu povestile astea fratilor de unde le mai scoateti? Un iphone este iphone si nu conteaza ce 3 sau 4 sau 5 este tot iphone este si tot la fel se decodeaza. Daca vrei sal decodezi tu singur si gratis fa-o cu cydia si aia e tot.Dar dupa nu o sa mai poti upgrada la alt iso la unul mai nou in caz ca ai 3GS. Daca ai 3G atunci fa cu cydia si nu te mai complici.Intra pe youtube scrie acolo how to unloack iphone 3G with cydia si o sa gasesti balamuc video cum sa faci.Tot ce trebuie sa stii este sa intelegi engleza.Si sa faci exact ce aia zic.Treb sa dowunloadezi cred ca doua programe si cam aia e tot. Apoi faci pas cu pas ce arata ala acolo in video. Daca ai iphone 4 sau 5 ayunci poti si acolo cu cidya dar acum nu se mai incurca nimeni cu chestii de genul asta odata ce exista factory unloack si costa chiar si 1 dolar daca cauti mai bine pe ebay america.Eu am vrut sa ajut pe romanii astia care nu prea au bani ca stiu ca e naspa sa dai atitia bani pe un telefon dupa care sa mai dai aproape tot la fel sa decodezi.Si am zis ok hai macar sa va ajut cu ceva informatii.Si am fost surprinsasaprimesc mesaje in care mi se spunea ca bat cimpii sau ca ce eu zic nu exista sau depinde de companie de mai stiu eu ce alte prostii.Astea sint povesti. Factory unloac se face de c atre Apple, pentru ca va trebuie sa conectezi telefonul la itune si dupa gata ai telefonul decodat.Chiar daca ai avea itune ala vechi o sa primesti si mesaj ca telefonul a fost decodat cu succes.Mesaj de la Apple nu de la stiu si eu altcineva.Acum ca exista intermediari care fac asta ce sa faci platesti.Dar macar sa platesti ceva acolo ieftin nu sa platesti cit ai dat pe telefon pentru o nimica toata.Deci nu te lua ca telefonul este sub contract sau ca e din Olanda sau ca e mai stiu eu de unde. Povesti.

| sinblade27 a răspuns:

Daca e iphone 4 din canada 90% o sa fie iphone 4 cdma deci e posibil sa nu poti sa il decodezi decat daca e varianta gsm

| Bizzle a răspuns:

Hey.
Decodeazatil. Daca nu stii unde in oras la tine du-te la un magazin mai mare de tehnologie de acolo de la tine [Altex(la mine)] si intreaba unde se poate decoda si cat tear costa. Banuiesc ca nu te costa mult daca tiai permis sati cumperi Iphone. In jur de 200-700 de lei.
Succes!

| cristy1993 a răspuns:

Cel mai simplu si cel mai la indemana este sa mergi la service autorizat! Este cel mai sigur! Cat te costa, avand in vedere ca este IPHONE o sa te coste destul de mult!

| Valentinnn1 a răspuns:

Il decodezi, pretul nu il stiu.