| MasterGamer1995 a întrebat:

Am un Nokia Lumia 625!
Am pe el Windows 8.0 si as vrea sa mi-l actualizez si sa am Windows 8.1...Dar cand dau la phone update tot nu imi gaseste nici o actualizare! Am incercat si cu Preview for developers dar tot nu merge!
Cine stie cum sa il actualizez dau FUNDA cu F mare!
(ma multumesc si doar cu notification barul, startul cu o poza care ti-o selectezi(intr-un fel ecran transparent) si jocurile pentru windows phone 8.1!

9 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

De ce nu ti-a mers preview for developers? Mie mi-a mers pe exact acelasi model de telefon si si-a facut update la zi. Instalezi aplicatia, dai enable, te duci la update si ceri updateurile.

| MasterGamer1995 explică (pentru Seby90):

Cam cat astept sa mi se faca actualizarile?

| MasterGamer1995 explică (pentru Seby90):

Dar tu ai aplicatia files pentru a gestiona aplicatiile si documentele?

| MasterGamer1995 explică (pentru Seby90):

Telefonul trebuie sa fie incarcat la maxim nu?

| Seby90 a răspuns:

Depinde cat astepti.e relativ. Conteaza ce sistem de operare ai si cate updateuri ai nevoie.

Ca sa te poti folosi de preview for developers trebuie sa te inscrii ca developer pe site-ul Microsoft. E simplu si nu te costa nimic, primesti acces la beta dupa ce te loghezi cu contul respectiv in aplicatie.

| MasterGamer1995 explică (pentru Seby90):

Imi trebuie licenta?

| Seby90 a răspuns:

Esti prost si ignorant. *fly away*.

| MasterGamer1995 explică (pentru Seby90):

Am windows phone 8.0 cam cat ar trebui sa astept (atat te mai intreb)
Vrei si softwareu radio?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La Orange şi Vodafone ar TREBUI să fie disponibilă actualizarea :)

Vezi alte detalii la linkul oficial :
http://www.microsoft.com/......areupdate/

http://www.microsoft.com/......in-europe/

Toate cele bune.