| sergiustephan a întrebat:

Am un Nokia Lumia 520 si as vrea sa fac update la Windows Phone 8.1 cu aplicația Preview for Developers. Daca fac acest update îmi voi pierde garanția?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da.Orice intervenție hardware sau software neautorizată sau de către un service ne agreat de Nokia atrage după sine pierdrea garanției.
Dar trebuie să ai un motiv bun să treci de la o versiune stabila la una de teste cum este cea prezentată de tine.Succes

| User2 a răspuns:

Iti pierzi garantia doar daca faci root.

| sergiustephan explică (pentru User2):

Deci sa inteleg ca pierd garantia. Pentru ca root asta inseamna.