| anonim_4396 a întrebat:

Am un Orange yomi iar dupa ce l-am resoftat cu Sp flash tools si l-am deconectat de la pc i-am pus bateria in el. Am incercat sa il aprind si degeaba. Nu se aprinde deloc! Bateria e incarcata fulll dar nu se aprinde. Pur si simplu tin apasat pe butonul de aprindere si degeaba. Nici macar nu se aprinde sau scoate vreun sunet. Cum e posibil sa patesc asa ceva dupa ce l-am resoftat? Nu vrau sa veniti cu raspunsuri de genu "i-ai pus tu un software gresit si de asta"! I-am instalat pe el androidul lui original. Mai precis pentru Alcatel onetouch pop c1( 4015X). L-am conectat la PC cu bateria scoasa insa pc-ul nu il citeste. Dar led-ul de la alimentare lumineaza insa ecranul tot nu se aprinde sau sa iasa vreun sunet. L-am conectat cu bateria in el la pc si il citeste insa programul cu care am incercat sa il readuc la viata nu imi permite ca telefonul sa fie cu bateria in el si imi da eroare. Cum as putea face ca telefonul sa se aprinda? macar sa il citeasca pc-ul fara baterie in el si dupa ma descurc eu. Mentionez ca am instalate driverele usb pentru telefon pe pc. Funda celui ca ma ajuta sa fac telefonul sa mearga recunoscut de pc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa simptoma descrisa, se pare ca ai stricat softul, inclusiv boot-ul.
Mergi cu el la un service pentru resoftare completa.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns (pentru Bula):

Nu ma duc eu la niciun gsm. Resoftarea ar costa mai mut decat valoarea la chinezaraia asta. Amice, inainte sa scrii macar gandeste-te de doua ori. Nu mai raspunde tu la intrebari aiurea doar ca sa faci puncte ca esti penibil. Daca chiar vrei sa ajuti lumea atunci vino cu o solutie... stii tu ce e ala software? ei bine ma faci sa rad! Cand vad din astia ca tine mi se face sila. Resoftare completa? nu exista asa ceva laughing) te rog taci si nu mai raspunde la intrebari fara sa stii ce vorbesti!

| dulgherunicu a răspuns:

Incearca sa pui un recovery dar inainte dezinstaleaza driverele usb si lasa-l sal detecteze automat