| Drăgușin_Alex_2000 a întrebat:

Salut, TPU. Am o problema la telefonul meu ( Alcatel Pop C7). Acum 3 saptamani mi s-a spart ecranul, dar mergea. A mers perfect, dar dupa putin timp numai primea cartela. Acum, cand apas pe buton sa se aprinda apare interfata (Alcatel Onetouch - SmartMove) dar nu intra in meniu, adica nu se aprinde. Sta mult timp in interfata aia, am incercat sa ii dau reboot dar tot nu merge. Ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai cum ai dat reboot daca nu poti intra in meniu?
i-ai dat hardreset?

| Drăgușin_Alex_2000 explică (pentru octav005):

Deci, telefonul nu se aprindea, am apasat volum + si butonul de pornire si am intrat in fereastra de boot, unde am dat reset

| octav005 a răspuns (pentru Drăgușin_Alex_2000):

Pai ai dat hard reset si tot nu merge?

| Drăgușin_Alex_2000 explică (pentru octav005):

Da, am dat hard reset

| octav005 a răspuns (pentru Drăgușin_Alex_2000):

Atunci nu mai stiu. trebuie service