| Alexzxc a întrebat:

Am un s6 edge si l-am scapat in apa. Telefonul se aprinde, functioneaza, dar problema este ca primesc un mesaj "dispozitivul supraincalzit". Din cauza acestei erori nu pot incarca telefonul sau folosi orice alta aplicatie in afara de telefon, contacte si mesaje.
Am incercat o resetare cu setarile din fabrica, nu a mers. Acum nu pot face nici install-ul acela basic din cauza acestei erori, deoarece imi inchide tot.
Sugestii?

5 răspunsuri:
| Claudiu_Iordachi_2000 a răspuns:

S-ar putea sa mai aiba inca apa in el pune-l in ores si asteapte maxim o zi

| untu a răspuns:

Baga telefonul descfacut si cu bateria scoasa si pune-le intr-un bol mare cu orez, orezul va absorbi apa in timp de 1-2 zile si vezi daca merge! daca tot nu merge cum trebuie du-l la un service autorizat!

| Canndii a răspuns:

Orez, pune-L in orez 24h cu bateria scoasă si vezi după cum reacționează.

| Alexzxc explică (pentru untu):

Pai da, dar cum ii scot eu bateria?

| Alex1234554321 a răspuns:

Este s6 edge. nu se poate să îi scoți capacul sau bateria. îl bagi în orez și aștepți o zi.