| DjTeolik a întrebat:

Posed un Sony Xperia U si o cartela Frog, iar de la un timp nu mai reusesc sa apelez, sa fiu apelat, sa trimit mesaje, sa primesc mesaje. Aceste lucruri se intampla doar daca inchid si aprind telefonul, dar nu mereu. Care sunt posibilele defectiuni si cum se remediaza? Resatarea la setarile din fabrica nu functioneaza, am incercat.

5 răspunsuri:
| July739 a răspuns:

E redirectionat, setari apeluri si va trebui sa iti apara acolo redirectionari asa mi s-a intamplat si mie.

| DjTeolik explică (pentru July739):

Problema eroare de retea sau cartela SIM... degeaba.

| July739 a răspuns (pentru DjTeolik):

Pai exact, este redorectionat.

| DjTeolik explică (pentru July739):

Esti culmea. Ce nu intelegi ca nu are NICIO legatura cu redirectionarea? Nu te mai baga, te rog, daca nu stii nici cum arata telefonul.

| July739 a răspuns (pentru DjTeolik):

Atunci mergi la un din ala sa iti repare telefonul.